Jak se dělá jednotažka?..............jedním tahem :)

Abychom vypěstovali dar kreslení, musíme stvořit oko, které vidí, ruku, která poslouchá, duši, která dokáže cítit.                                                                                                        Marie Montessoriová

 

Možná, Vás překvapí styl, kterým je tento článek napsán. To není, ale jeho smyslem, je totiž určen Vašemu dítěti.

Informace pro rodiče: pokud jsou na stránkách čísla postupujet od nejnižšího čísla po nejvyšší. Jednotažky jsou řezeny podle obtížnosti

 

Než začneme, je dobré si rozcvičit celou paži, loket i zápěstí tak, aby došlo k uvolnění ruky. Uděláme velké kruhy, menší a pak docela malé kroužky zápěstím.

A pak prstíky s básničkou:

"Všechny moje prsty ....." necháme dítě dovyprávět a docvičit.

SOLENÍ -k procvičení špetky (pohyb tří prstů, které drží psací náčiní) výborně poslouží nápodoba s jemným sypkým materiálem (dejte dítěti do misky sypký materiál (písek, sůl, krupici) , nebo můžete vyzkoušet roztáčení káče.


"Napřed si jednotažku projedeme 3-5 X pouze prstem-ukazováčkem. To proto aby mozek-oko-ruka si byli jistí , jak jednotažku projedou s tužkou a věděli co mají dělat."

Když dítě vezme tužku do ruky provázíme jeho aktivitu slovem pokud je nejisté:

„ Koukni se, zda držíš tužku správně"

V pořádku?

Hurá :) Tak tedy začínáme: jedeme zvolna lehce, jako , když loďka klouže po vodě......... nemusíme jet přesně po čáře................. tužku nedržíme jako vařečku, protože by nás bolela ručka........................ ruka leží na stole.

Dýcháme..........................projedeme 5X.

 

POUZE JEDNU ZA DEN, DODRŽUJTE POSTUP A HLAVNĚ KLID A HLAVNĚ CHVALTE , CHVALTE, CHVALTE !!!!!!!!!!!! děkuji